Apotheek Meysen Peer 3990 Peer : Home > Zoek op actief bestanddeel - L - Levocetirizine - XYZALL 5MG/ML 20 ML DRUPPELS

XYZALL 5MG/ML 20 ML DRUPPELS
UCB PHARMA
20 ml druppels
Thumbnail image for https://assets.medipim.be/media/medium/fc31577a040502aa05dae3517385a9ebd18a61c4.jpeg
XYZALL 5MG/ML 20 ML DRUPPELS
Thumbnail image for https://assets.medipim.be/media/medium/fc31577a040502aa05dae3517385a9ebd18a61c4.jpeg
https://assets.medipim.be/media/medium/fc31577a040502aa05dae3517385a9ebd18a61c4.jpeg

Prijs incl. btw: Vermelde prijs is inclusief BTW en onder voorbehoud van prijswijzigingen en of typfouten.

11,90 €
CNK code: 2309839
In voorraad
Deskundig advies
Leveringen in PEER: op weekdagen besteld voor 15u, vandaag nog in huis!
Gratis levering vanaf 50 €

Dit geneesmiddel kan niet opgestuurd worden. Voorschriftplichtig

Meer
Belangrijke informatie
Dit is een geneesmiddel.
Het is enkel op voorschrift verkrijgbaar. Comform de wetgeving kan u het enkel reserveren en in onze apotheek betalen en afhalen. Bedankt voor uw begrip.
Lees ook onze info voor verstandig gebruik van medicatie.
Lees aandachtig de bijsluiter.
  • 's Avonds voor het slapengaan innemen
  • Kan vermoeidheid of sufheid geven.
  • Kan droge mond geven, zorg voor goede mondhygiëne!
  • Kan rijgedrag en/of reactievermogen beïnvloeden
  • Beperk alcohol zoveel mogelijk (bij langdurig gebruik)
Specifieke vragen?
AlgemeenGebruikOpgelet metIn beeldTerugMeer

Dit geneesmiddel bevat levocetirizine. Levocetirizine is een anti-histaminicum of anti-allergicum.

Bij een allergische reactie komt er in het lichaam een stof vrij die 'histamine' wordt genoemd. Histamine is de belangrijkste veroorzaker van de klachten bij een allergie. Levocetirizine blokkeert de werking van histamine, waardoor de klachten afnemen. Dit geneesmiddel zal dus de effecten van een allergische reactie tegengaan.

Uw arts/apotheker kan u dit geneesmiddel voorschrijven/aanraden voor de behandeling van hooikoorts, huisstofallergie, langdurig ontstoken neusslijmvlies, ontstoken ogen door allergie, netelroos en jeuk.

Dit geneesmiddel kan vermoeidheid veroorzaken. In dit geval wordt het best 's avonds ingenomen.

Gebruik

Hoeveel gebruiken?

Als dit geneesmiddel door uw arts is voorgeschreven, respecteer dan de voorgeschreven dosis en de behandelingsduur.

Volwassenen, adolescenten en kinderen vanaf 6 jaar:

éénmaal daags 5 mg (tabletten)
OF
éénmaal daags 10 ml drank
OF
20 druppels (= 5 mg)


Kinderen van 2 tot 6 jaar: enkel siroop en druppels


tweemaal daags 2,5 ml drank ( = in totaal 2,5 mg)
OF
tweemaal daags 5 druppels

Hoe gebruiken ?

Bij voorkeur wordt dit geneesmiddel vóór het slapengaan ingenomen. Als er 2 maal per dag moet ingenomen worden dan best 's morgens en 's avonds innemen (met ongeveer 12u tussen) en de dosis verdelen in 2 gelijke dosissen.
Voedsel heeft geen invloed op de opname van dit geneesmiddel, kan dus bij de maaltijd worden ingenomen.

De tabletten worden ingenomen met een glas water.
De siroop kan als dusdanig worden ingenomen.
De druppels kunnen puur  (op lepel) of verdund in water worden ingenomen.

Wanneer begint het te werken?

Dit geneesmiddel wordt eerder preventief gebruikt. U kan best dit geneesmiddel enkele uren voor de blootstelling aan het allergeen innemen. De werking begint na ongeveer een half uur tot een uur. Het effect houdt ongeveer een dag aan.
Indien u na 3 dagen inname geen verbetering opmerkt bij acute allergische reactie, raadpleeg dan een arts.

Hoelang gebruiken?

Uw arts of apotheker zal  bepalen hoelang u dit geneesmiddel moet innemen.
De duur van de behandeling is afhankelijk van het type, de duur en het verloop van uw klachten. Vraag uw arts of apotheker om advies.
Contacteer uw arts of apotheker wanneer u de indruk heeft dat de werking onverwacht zwak of sterk is, uw symptomen niet verbeteren of verergeren na minstens 3 dagen van inname.
Als u allergietesten moet ondergaan zal de arts u vragen om gedurende een bepaalde tijd te stoppen met de inname van dit geneesmiddel.

Kan ik zomaar stoppen?

U kan op elk moment stoppen met dit geneesmiddel, maar overleg best met uw arts.

Dosis vergeten?

Duurt het nog meer dan acht uur voor u de volgende dosis normaal inneemt? Neem de vergeten dosis dan alsnog in.
Duurt het nog minder dan acht uur? Sla de vergeten dosis dan over.

Teveel ingenomen?

Na een overdosering kunnen de hieronder beschreven effecten met een toegenomen intensiteit optreden. Volgende bijwerkingen werden gemeld: verwardheid, diarree, duizeligheid, vermoeidheid, hoofdpijn, algemeen onwel gevoel, verwijde pupillen, jeuk, rusteloosheid, sedatie, slaperigheid, bewegingsloosheid, abnormaal snel hartritme, beven en het ophouden van de urine.

Heeft u grote hoeveelheden op korte tijd ingenomen, neem dan onmiddellijk contact op met uw arts, apotheker of het Antigifcentrum (070/245 245).

Vraag uw arts en/of apotheker altijd om advies!

Opgelet met

Overgevoeligheid voor de werkzame stof, voor cetirizine, voor hydroxyzine, voor andere piperazinederivaten of voor één van de andere in "Samenstelling" vermelde hulpstoffen.Ernstige nierfunctiestoornis met een creatinineklaring lager dan 10 ml/min.

In beeld

Hooikoorts


Allergische neusverkoudheid


Allergie


Algemeen

Dit geneesmiddel bevat levocetirizine. Levocetirizine is een anti-histaminicum of anti-allergicum.

Bij een allergische reactie komt er in het lichaam een stof vrij die 'histamine' wordt genoemd. Histamine is de belangrijkste veroorzaker van de klachten bij een allergie. Levocetirizine blokkeert de werking van histamine, waardoor de klachten afnemen. Dit geneesmiddel zal dus de effecten van een allergische reactie tegengaan.

Uw arts/apotheker kan u dit geneesmiddel voorschrijven/aanraden voor de behandeling van hooikoorts, huisstofallergie, langdurig ontstoken neusslijmvlies, ontstoken ogen door allergie, netelroos en jeuk.

Dit geneesmiddel kan vermoeidheid veroorzaken. In dit geval wordt het best 's avonds ingenomen.

Bijwerking

Zoals elk geneesmiddel kan ook dit geneesmiddel bijwerkingen geven. Niet iedereen heeft last van bijwerkingen.


Mogelijke nevenwerkingen zijn:

  • slaperigheid,
  • sufheid,
  • vermoeidheid,
  • duizeligheid,
  • hoofdpijn,
  • droge mond,
    Als gevolg van een droge mond, loopt u meer risico op het voorkomen van tandcariës. Dit kan u verhelpen door een goede mondhygiëne toe te passen of u kan ook de aanmaak van uw speeksel stimuleren met (suikervrije) kauwgom of door te zuigen op een muntje of ijsblokjes.
  • buikpijn,
  • misselijkheid,
  • algemeen niet goed voelen,
  • stuipen,
  • moeilijkheden bij urineren,
  • gezichtsstoornissen.


Minder voorkomende bijwerkingen kan u terugvinden in de bijsluiter.

Heeft u last van bijwerkingen die niet op de bijsluiter vermeld staan, neem dan contact op met uw arts of apotheker. 

Onze beste tips

 
Loading...