Apotheek Meysen Peer 3990 Peer : Home > PARACETAMOL TEVA 1 G 120 TABL

PARACETAMOL TEVA 1 G 120 TABL
TEVA PHARMA BELGIUM
120 tabletten
Thumbnail image for https://assets.medipim.be/media/medium/5538305a8120e7cdf0d92883c80437a5.jpeg
PARACETAMOL TEVA 1 G 120 TABL
Thumbnail image for https://assets.medipim.be/media/medium/5538305a8120e7cdf0d92883c80437a5.jpeg
https://assets.medipim.be/media/medium/5538305a8120e7cdf0d92883c80437a5.jpeg

Prijs incl. btw: Vermelde prijs is inclusief BTW en onder voorbehoud van prijswijzigingen en of typfouten.

11,49 €
CNK code: 2810901
In voorraad
Deskundig advies
Leveringen in PEER: op weekdagen besteld voor 15u, vandaag nog in huis!
Gratis levering vanaf 50 €

Dit geneesmiddel kan niet opgestuurd worden. Op voorschrift of schriftelijke aanvraag

Thumbnail image for https://assets.medipim.be/media/medium/c0d4d8c6f7459de7efe19d45fdaac61f.jpeg
PARACETAMOL TEVA 1 G 120 TABL
Wit tot gebroken wit, bolle, langwerpige, niet omhulde tablet met een breukstreep aan beide zijden.
Meer
Belangrijke informatie
Dit is een geneesmiddel.
Het is enkel op voorschrift of schriftelijke aanvraag verkrijgbaar. Comform de wetgeving kan u het enkel reserveren en in onze apotheek betalen en afhalen. Bedankt voor uw begrip.
Lees ook onze info voor verstandig gebruik van medicatie.
Lees aandachtig de bijsluiter.
  • Minstens 3 uur voor of na antibiotica innemen
  • NIET langdurig gebruiken zonder medisch advies
  • Beperk alcohol zoveel mogelijk (bij langdurig gebruik)
  • NIET kauwen, in zijn geheel inslikken
Specifieke vragen?
AlgemeenGebruikOpgelet metBewarenTerugMeer

Dit product bevat paracetamol en werkt zowel pijnstillend als koortsverlagend. Het is bovendien een maagvriendelijke pijnstiller, in tegenstelling tot sommige andere pijnstillers.

Bijna iederen mag het gebruiken, zelfs baby's, zwangeren en ouderen, in de aangepaste doses. Paracetamol kan de lever belasten en met sommige geneesmiddelen, die door de lever afgebroken worden, interacties geven.

U kan dit geneesmiddel gebruiken wanneer u last hebt van griep, middenoorontsteking, neusverkoudheid, keelpijn, menstruatiepijn, migraine, koorts, spierpijn, pijn en artrose.

Gebruik

Neem dit geneesmiddel altijd precies in zoals uw arts of apotheker u dat heeft verteld. Twijfelt u over het juiste gebruik? Neem dan contact op met uw arts of apotheker.

De aanbevolen dosering is:

Volwassenen en jongeren (lichaamsgewicht hoger dan 50 kg): Een halve tot 1 tablet per inname, maximaal 4 innames per dag. In totaal maximaal 3 tabletten per dag. Enkel in geval van ernstige pijn of koorts, maximaal 4 tabletten per dag.

Voor volwassenen die minder dan 50 kg wegen, is de maximale dagdosis 60 mg/kg.

Kinderen en jongeren (lichaamsgewicht van 33 tot 50 kg): Kinderen van 9-12 jaar (33- 40kg lichaamsgewicht): 1/2 tablet per keer, 3 tot 4 maal per 24 uur. Kinderen van 12-15 jaar (41- 50kg lichaamsgewicht): 1/2 tablet per keer, 4 tot 6 maal per 24 uur.

Bij patiënten met een verminderde lever- of nierfunctie: Neem contact op met uw arts of apotheker voordat u dit middel inneemt. Afhankelijk van uw toestand, dient de dosis te worden verlaagd.

De dagelijkse dosis mag niet hoger zijn dan 2g in de volgende situaties:
Leverinsufficiëntie
Syndroom van Gilbert (familiale niet-hemolytische geelzucht)
Chronisch alcoholgebruik

Na het innemen van uw dosis paracetamol moet u minimaal 4 uur wachten met het nemen van een volgende dosis, ook wanneer de klachten eerder terugkomen.

Wijze van gebruik: De tabletten doorslikken met een ruime hoeveelheid water, of de tabletten in een ruime hoeveelheid water uiteen laten vallen, goed omroeren en opdrinken. Wanneer u de indruk heeft dat Paracetamol Teva te sterk of juist te weinig werkt, raadpleeg dan uw arts of apotheker. Indien de koorts of de pijn aanhouden na drie dagen, raadpleeg dan uw arts.

Opgelet met

Zwangerschap
Tijdens de zwangerschap mag je paracetamol gebruiken.

Borstvoeding
Ook tijdens de borstvoeding vorm het gebruik van paracetamol geen probleem.

Autorijden
Je kan zonder problemen autorijden.

Alles eten
Je mag alles eten, wanneer je dit geneesmiddel neemt.

Alcohol
Normaal gebruik van alcohol kan geen problemen geven.

Interacties
Er zijn geen belangrijke interacties met paracetamol.

Bewaren

Buiten het zicht en bereik van kinderen houden.

Blisterverpakking: Bewaren in de oorspronkelijke verpakking ter bescherming tegen licht

HDPE-fles: Voor dit geneesmiddel zijn er geen speciale bewaarcondities. Houdbaarheid na eerste opening: 12 maanden.

Gebruik dit geneesmiddel niet meer na de uiterste houdbaarheidsdatum. Die is te vinden op de doos na “EXP”. Daar staat een maand en een jaar. De laatste dag van die maand is de uiterste houdbaarheidsdatum.

Spoel geneesmiddelen niet door de gootsteen of de WC en gooi ze niet in de vuilnisbak. Vraag uw apotheker wat u met geneesmiddelen moet doen die u niet meer gebruikt. Ze worden dan op een verantwoorde manier vernietigd en komen niet in het milieu terecht.

In beeld

Griep


Verkoudheid of griep?


Migraine


Tandvleesontsteking


Algemeen

Dit product bevat paracetamol en werkt zowel pijnstillend als koortsverlagend. Het is bovendien een maagvriendelijke pijnstiller, in tegenstelling tot sommige andere pijnstillers.

Bijna iederen mag het gebruiken, zelfs baby's, zwangeren en ouderen, in de aangepaste doses. Paracetamol kan de lever belasten en met sommige geneesmiddelen, die door de lever afgebroken worden, interacties geven.

U kan dit geneesmiddel gebruiken wanneer u last hebt van griep, middenoorontsteking, neusverkoudheid, keelpijn, menstruatiepijn, migraine, koorts, spierpijn, pijn en artrose.

Bijwerking

  • Allergie voor paracetamol. Dit uit zich in huiduitslag of urticaria (netelroos). Wanneer u deze symptomen opmerkt, contacteert u best een arts. Verwittig ook uw apotheker wanneer u allergisch bent voor dit geneesmiddel.
  • Paracetamol kan bij langdurig gebruik (maanden, jaren) uw lever en nieren aantasten. Bovendien kunnen er veranderingen in het bloed optreden. Uw huid en het wit van uw oog kan dan geel kleuren, daarnaast kunnen er moeilijkheden optreden bij het plassen, bloed in de urine, onverklaarbare keelpijn, koorts, vermoeidheid en een gevoel van zwakte. Stop in dit geval het gebruik van paracetamol en contacteer uw arts. U gebruikt dit geneesmiddel best niet wanneer u een leveraandoening hebt of wanneer uw lever reeds is aangetast door alcohol. Raadpleeg dan uw arts of apotheker over andere pijnstillers die u wel mag gebruiken.
  • In geval van overdosering, kan uw lever ernstig aangetast worden. Dit kan zelfs definitief zijn. Dit merkt u meestal niet onmiddellijk, maar contacteer toch direct uw arts.

Onze beste tips

Folder

Samenstelling

De werkzame stof is paracetamol.

De andere stoffen in dit middel zijn:
natriumzetmeelglycolaat type A
povidone K30
gepregelatineerd zetmeel
stearinezuur

 
Loading...