Apotheek Meysen Peer 3990 Peer : Home > PARACETAMOL EG 500 MG 100 TABL

PARACETAMOL EG 500 MG 100 TABL
EG NV/SA
100 deelbare tabletten
Thumbnail image for https://assets.medipim.be/media/medium/0542a634c4a3946a85479851adc5d6f4.jpeg
PARACETAMOL EG 500 MG 100 TABL
Thumbnail image for https://assets.medipim.be/media/medium/0542a634c4a3946a85479851adc5d6f4.jpeg
https://assets.medipim.be/media/medium/0542a634c4a3946a85479851adc5d6f4.jpeg

Prijs incl. btw: Vermelde prijs is inclusief BTW en onder voorbehoud van prijswijzigingen en of typfouten.

11,83 €
CNK code: 3303690
In voorraad
Deskundig advies
Leveringen in PEER: op weekdagen besteld voor 15u, vandaag nog in huis!
Gratis levering vanaf 50 €

Dit geneesmiddel kan niet opgestuurd worden. Op voorschrift of schriftelijke aanvraag

Thumbnail image for https://media.medipim.be/media/450x450/1881a28b0427aa33cd4bf8c9854c88db599c36d7.jpg
PARACETAMOL EG 500 MG 100 TABL
Capsulevormige, witte filmomhulde tablet, 17,0 mm x 7,2 mm, met een breukstreep aan één zijde en effen aan de andere zijde
Meer
Belangrijke informatie
Dit is een geneesmiddel.
Het is enkel op voorschrift of schriftelijke aanvraag verkrijgbaar. Comform de wetgeving kan u het enkel reserveren en in onze apotheek betalen en afhalen. Bedankt voor uw begrip.
Lees ook onze info voor verstandig gebruik van medicatie.
Lees aandachtig de bijsluiter.
  • NIET langdurig gebruiken zonder medisch advies
  • Minstens 3 uur voor of na antibiotica innemen
  • Beperk alcohol zoveel mogelijk (bij langdurig gebruik)
Specifieke vragen?
AlgemeenGebruikOpgelet metBewarenTerugMeer

Dit product bevat paracetamol en werkt zowel pijnstillend als koortsverlagend. Het is bovendien een maagvriendelijke pijnstiller, in tegenstelling tot sommige andere pijnstillers.

Bijna iederen mag het gebruiken, zelfs baby's, zwangeren en ouderen, in de aangepaste doses. Paracetamol kan de lever belasten en met sommige geneesmiddelen, die door de lever afgebroken worden, interacties geven.

U kan dit geneesmiddel gebruiken wanneer u last hebt van griep, middenoorontsteking, neusverkoudheid, keelpijn, menstruatiepijn, migraine, koorts, spierpijn, pijn en artrose.

Gebruik

Neem dit geneesmiddel altijd precies in zoals uw arts of apotheker u dat heeft verteld. Twijfelt u over het juiste gebruik? Neem dan contact op met uw arts of apotheker.

Instructies voor gebruik: De tablet dient met een glas water te worden ingeslikt.

Dosering: De opgegeven dosis niet overschrijden. De duur van de behandeling dient zo kort mogelijk te zijn en beperkt te blijven tot de periode waarin er symptomen zijn.

Volwassenen en jongeren die meer dan 50 kg wegen: De aanbevolen dosering is 1 à 2 tabletten (500 mg tot 1000 mg) om de 4 à 6 uur naargelang de behoefte, tot maximum 6 tabletten (3 g) per dag. Als de pijn of koorts ernstiger wordt, mag de dagelijkse dosis verhoogd worden tot 4 g per dag. De doses mogen niet vaker dan om de 4 uur worden toegediend. Men mag niet meer dan 1 g in één keer innemen en de maximale dagelijkse dosering bedraagt 4 g.

Volwassenen die minder dan 50 kg wegen: De maximale dagelijkse dosering is 60 mg/kg/dag

Gebruik bij kinderen: De dosering voor kinderen dient gebaseerd te zijn op het lichaamsgewicht en een geschikte toedieningsvorm dient te worden gebruikt. Onderstaande informatie over de leeftijd van de kinderen in elke gewichtsgroep is enkel bedoeld als richtlijn.

De aanbevolen dosering is 15 mg/kg per dosis, tot maximum 4 maal per dag. De doses mogen niet vaker dan om de 4 uur worden toegediend. Men mag niet meer dan 15 mg/kg in één keer innemen en de maximale dagelijkse dosering is 60 mg/kg/dag.

Kinderen en jongeren die 43-50 kg wegen (ongeveer 12-15 jaar): De aanbevolen dosering is 500 mg om de 4 uur naargelang de behoefte, tot maximum 2,5 g per dag.

Kinderen die 34-43 kg wegen (ongeveer 11-12 jaar): De aanbevolen dosering is 500 mg om de 6 uur naargelang de behoefte, tot maximum 2 g per dag.

Kinderen die 26-34 kg wegen (ongeveer 8-11 jaar): De aanbevolen dosering is 250 mg om de 4 uur of 500 mg om de 6 uur naargelang de behoefte, tot maximum 1,5 g per dag.

Paracetamol EG filmomhulde tabletten mag niet gebruikt worden bij kinderen die minder dan 26 kg wegen.

Dit geneesmiddel mag niet gegeven worden aan kinderen gedurende meer dan 2 à 3 dagen zonder een arts te raadplegen.

In geval van hoge koorts of tekenen van infectie na meer dan 3 dagen behandeling of indien de pijn na meer dan 5 dagen behandeling aanhoudt, dient u contact op te nemen met uw arts.

Patiënten met een verminderde nierfunctie: Bij patiënten met een verminderde nierfunctie dient de minimumtijd tussen 2 doses aangepast te worden als volgt:

Glomerulaire filtratie: 10-50 ml/min Dosis: 500 mg om de 6 uur
Glomerulaire filtratie:< 10 ml/min Dosis: 500 mg om de 8 uur

Patiënten met een verminderde leverfunctie of chronisch alcoholisme: Bij patiënten met het syndroom van Gilbert of leverinsufficiëntie, of in gevallen van chronisch alcoholisme dient de dosis verminderd te worden of de tijd tussen de doses verhoogd te worden. De dagelijkse dosis mag niet meer dan 2 g bedragen.

Bejaarde patiënten: Bij bejaarden is een dosisaanpassing niet vereist.

Opgelet met

  • U bent allergisch voor een van de stoffen in dit geneesmiddel
  • als u een nier- of leverziekte heeft (waaronder het syndroom van Gilbert, ernstige leverinsufficiëntie of hepatitis)
  • als u regelmatig grote hoeveelheden alcohol drinkt (zie de rubriek 'Waarop moet u letten meteten, drinken en alcohol?'
  • als u uitgedroogd of ondervoed bent, bijv. door alcoholmisbruik, anorexia of een verkeerdevoeding
  • als u lijdt aan hemolytische anemie (abnormale afbraak van rode bloedcellen)
  • als u een tekort heeft aan een bepaald enzym genaamd glucose-6-phosphatedehydrogenase
  • als u andere geneesmiddelen gebruikt waarvan bekend is dat ze de lever aantasten
  • als u andere geneesmiddelen gebruikt die paracetamol bevatten, aangezien dit de lever ernstige schade kan toebrengen
  • als u gedurende lange tijd vaak pijnverzachtende geneesmiddelen gebruikt, aangezien langdurig gebruik ernstigere of vaker hoofdpijn kan veroorzaken. U mag de dosis van uw pijnverzachtend geneesmiddel niet verhogen, maar dient uw arts om raad te vragen.
  • als u een astmalijder bent en gevoelig bent voor acetylsalicylzuur
  • als bepaalde laboratoriumtests voorgeschreven worden, aangezien ze beïnvloed zouden kunnen zijn

Bewaren

Buiten het zicht en bereik van kinderen houden.

Bewaren in de oorspronkelijke verpakking ter bescherming tegen licht.
Blisterverpakkingen (PVC/Aluminium): Bewaren beneden 25 °C.

Gebruik dit geneesmiddel niet meer na de uiterste houdbaarheidsdatum. Die is te vinden op de doos en blisterverpakking/tablettencontainer na “EXP”. Daar staan een maand en een jaar. De laatste dag van die maand is de uiterste houdbaarheidsdatum.

Spoel geneesmiddelen niet door de gootsteen of de WC en gooi ze niet in de vuilnisbak. Vraag uw apotheker wat u met geneesmiddelen moet doen die u niet meer gebruikt. Ze worden dan op een verantwoorde manier vernietigd en komen niet in het milieu terecht.

In beeld

Griep


Verkoudheid of griep?


Migraine


Tandvleesontsteking


Algemeen

Dit product bevat paracetamol en werkt zowel pijnstillend als koortsverlagend. Het is bovendien een maagvriendelijke pijnstiller, in tegenstelling tot sommige andere pijnstillers.

Bijna iederen mag het gebruiken, zelfs baby's, zwangeren en ouderen, in de aangepaste doses. Paracetamol kan de lever belasten en met sommige geneesmiddelen, die door de lever afgebroken worden, interacties geven.

U kan dit geneesmiddel gebruiken wanneer u last hebt van griep, middenoorontsteking, neusverkoudheid, keelpijn, menstruatiepijn, migraine, koorts, spierpijn, pijn en artrose.

Bijwerking

  • Allergie voor paracetamol. Dit uit zich in huiduitslag of urticaria (netelroos). Wanneer u deze symptomen opmerkt, contacteert u best een arts. Verwittig ook uw apotheker wanneer u allergisch bent voor dit geneesmiddel.
  • Paracetamol kan bij langdurig gebruik (maanden, jaren) uw lever en nieren aantasten. Bovendien kunnen er veranderingen in het bloed optreden. Uw huid en het wit van uw oog kan dan geel kleuren, daarnaast kunnen er moeilijkheden optreden bij het plassen, bloed in de urine, onverklaarbare keelpijn, koorts, vermoeidheid en een gevoel van zwakte. Stop in dit geval het gebruik van paracetamol en contacteer uw arts. U gebruikt dit geneesmiddel best niet wanneer u een leveraandoening hebt of wanneer uw lever reeds is aangetast door alcohol. Raadpleeg dan uw arts of apotheker over andere pijnstillers die u wel mag gebruiken.
  • In geval van overdosering, kan uw lever ernstig aangetast worden. Dit kan zelfs definitief zijn. Dit merkt u meestal niet onmiddellijk, maar contacteer toch direct uw arts.

Onze beste tips

Folder

Samenstelling

De werkzame stof in Paracetamol EG is paracetamol.

De andere stoffen in Paracetamol EG zijn:

tabletkern: gepregelatiniseerd maïszetmeel, hydroxypropylcellulose, talk en magnesiumstearaat;
filmomhulling: polyvinylalcohol, macrogol 3350 en talk

 
Loading...