Apotheek Meysen Peer 3990 Peer : Home > Producten A-Z - Ibuprofen voor volwassenen - Ibuprofen 200 mg - NUROFEN 200 MG 48 TABL

NUROFEN 200 MG 48 TABL
RECKITT BENCKISER HEALTHCARE (BE
48 tabletten
Thumbnail image for https://assets.medipim.be/media/medium/53cf2b8dacf23aa5acfc2d03e5c5941a.jpeg
NUROFEN 200 MG 48 TABL
Thumbnail image for https://assets.medipim.be/media/medium/53cf2b8dacf23aa5acfc2d03e5c5941a.jpeg
https://assets.medipim.be/media/medium/53cf2b8dacf23aa5acfc2d03e5c5941a.jpeg

Prijs incl. btw: Vermelde prijs is inclusief BTW en onder voorbehoud van prijswijzigingen en of typfouten.

8,67 €
CNK code: 1180645
Leverbaar
Deskundig advies
Leveringen in PEER: op weekdagen besteld voor 15u, vandaag nog in huis!
Gratis levering vanaf 50 €

Het product is vrij van voorschrift en kan opgestuurd worden. Vrij verkrijgbaar

Witte tot gebroken witte, met suiker omhulde ronde tablet, langs één zijde bedrukt met "Nurofen"
Meer
Belangrijke informatie
Dit is een geneesmiddel, geen langdurig gebruik zonder medisch advies, buiten bereik van kinderen bewaren. Lees aandachtig de bijsluiter.
Vraag raad aan uw arts en/of apotheker. Indien u merkt dat u last krijgt van nevenwerkingen, gelieve steeds uw behandelende arts te contacteren.
Lees ook onze tips bij zelfmedicatie en verstandig gebruik van medicatie.
  • NIET kauwen, in zijn geheel inslikken
  • Bij misselijkheid, maagpijn of zwarte stoelgang dadelijk uw arts raadplegen
  • NIET langdurig gebruiken zonder medisch advies
  • Verminder stress, tabak, alcohol, koffie, sterke kruiden en chocolade
  • Bij het eten innemen
  • Niet geven aan kinderen onder 12 jaar!
  • Probeer veel water te drinken
  • Niet pletbaar
  • Bevat saccharose (sucrose), niet gebruiken bij zeldzame erfelijke aandoening zoals fructose intolerantie, glucose-galactose malabsorptie of sucrose-isomaltose insufficiëntie!
  • Alcohol vermijden
Specifieke vragen?
AlgemeenGebruikOpgelet metBewarenTerugMeer

Dit geneesmiddel bevat ibuprofen.

Ibuprofen behoort tot de klasse van de zogenaamde NSAID’s (niet-steroïdale anti-inflammatoire middelen). Deze geneesmiddelen verminderen de effecten van enzymen die verantwoordelijk zijn voor pijn en ontsteking.

Uw arts/apotheker kan u dit geneesmiddel voorschrijven/aanraden voor de behandeling van pijn, koorts en/of ontstekingen, bijvoorbeeld bij:

  • hoofdpijn.
  • migraine.
  • tandpijn.
  • pijnlijke maandstonden.
  • pijn na de bevalling, na insnijding van de bilnaad bij bevalling.
  • Ontsteking na verwonding of na heelkundige ingreep.
  • ontsteking van de gewrichten, bijvoorbeeld artrose, reuma, ziekte van Bechterew.


Indien u na één week geen verbetering van de symptomen waarneemt, contacteer dan uw arts.
Het is ook belangrijk om tijdens de behandeling voldoende te drinken om uw hydratatie op peil te houden.

Gebruik

Niet voor gebruik bij kinderen onder de 12 jaar.

Bij adolescenten: Als dit product langer dan 3 dagen nodig is bij adolescenten of als de symptomen verergeren, moet een arts worden geraadpleegd.

Bij volwassenen:
Raadpleeg een arts als uw symptomen verergeren of niet verbeteren na 3 dagen bij koorts of na 4 dagen bij de behandeling van pijn.

Neem Nurofen altijd precies in zoals beschreven in deze bijsluiter of zoals uw arts of apotheker u dat heeft verteld. Twijfelt u over het juiste gebruik? Neem dan contact op met uw arts of apotheker.

Tenzij uw arts iets anders heeft voorgeschreven, is de aanbevolen dosering voor adolescenten ouder dan 12 jaar en volwassenen:
Startdosis 1 à 2 tabletten (200 mg à 400 mg ibuprofen) daarna indien nodig 1 à 2 tabletten (200 mg à 400 mg) om de 4 à 6 uur. Neem niet meer dan 2 tabletten (400 mg) per inname en dan 6 tabletten (1 200 mg) per 24 uur.

De tabletten inslikken zonder kauwen en met voldoende vloeistof (bv. een half glas water).

Bij ernstige pijn zijn maximaal 2 tabletten (400 mg) per inname aangeraden.

Nurofen bereikt zijn optimale doeltreffendheid wanneer het nuchter of voor de maaltijden wordt ingenomen.

Neem contact op met uw arts of apotheker als u het gevoel heeft dat het effect van dit geneesmiddel sterker of zwakker is dan u verwacht had.

Opgelet met

Aandoeningen

U mag dit geneesmiddel niet gebruiken als u lijdt of geleden heeft aan:
  • overgevoeligheid voor ibuprofen of voor één van de hulpstoffen;
  • een maag- of darmbloeding of perforatie na inname van andere anti-inflammatoire geneesmiddelen;
  • een maagzweer, 
  • ernstige nier-, hart- en/of leveraandoeningen;
  • bepaalde ziekten van het immuunsysteem (systemische lupus erythematodes of andere collageenaandoeningen).


U zou extra voorzichtig moeten zijn met dit geneesmiddel als u lijdt aan:

  • maag- of darmproblemen of chronische ontstekingen van de darm (colitis ulcerosa, ziekte van Crohn),
  • hoge bloeddruk,
  • zwakke hart-, nier- of leverfunctie,
  • astma,
  • hooikoorts,
  • neuspoliepen,
  • langdurige slijmvliesontstekingen of ziekten die een vernauwing van de luchtwegen veroorzaken,
  • uitdroging,
  • hoge cholesterol,
  • diabetes,
  • waterpokken (varicella) en
  • ontstekingen (maskeren van symptomen). 

Zwangerschap

Dit geneesmiddel wordt niet aangeraden tijdens de eerste zes maanden van de zwangerschap. Tijdens de laatste drie maanden van de zwangerschap mag het geneesmiddel niet gebruikt worden. Paracetamol is eventueel een beter alternatief.
Contacteer altijd uw arts bij zwangerschap of wanneer u zwanger wilt worden.

Borstvoeding

Dit geneesmiddel kan eventueel kortstondig gebruikt worden tijdens de borstvoeding. Belangrijk hierbij is dat de aanbevolen dosis gerespecteerd wordt. Het best wordt dit geneesmiddel dan juist na de borstvoeding ingenomen. Paracetamol  is eventueel een beter alternatief.
Contacteer altijd uw arts wanneer u borstvoeding geeft.

Autorijden

Als u last heeft van duizeligheid of slaperigheid bestuurt u best geen voertuigen of machines.

Alles eten

Het is belangrijk dat u er op let dat u voldoende gehydrateerd bent en blijft tijdens de behandeling door veel te drinken. U vermijdt ook best sterke kruiden die een irriterend effect op de maag kunnen hebben.

Alcohol

Beperk alcohol zoveel mogelijk. Alcohol kan het risico op maag- en darmzweer of maagbloeding verhogen.

Interacties

Bij gelijktijdig gebruik met andere ontstekingsremmende middelen of cortisone is er een groter risico op maag- of darmzweren. Het is raadzaam om bij gelijktijdig gebruik met andere ontstekingsremmende middelen uw arts te raadplegen.

Bij gelijktijdig gebruik met diuretica is het raadzaam om uw arts te contacteren. Het effect van deze geneesmiddelen kan verminderd worden waardoor er een verhoogd risico op een verminderde werking van de nieren bestaat.  Het is belangrijk om voldoende te drinken tijdens de behandeling met deze geneesmiddelen. Paracetamol  kan eventueel als alternatief voor dit geneesmiddel gebruikt worden in dit geval.

Bij gelijktijdig gebruik met acetylsalicylzuur (aspirine) is er een groter risico op maag- of darmzweren en bloedingen.

De werking van geneesmiddelen tegen hoge bloeddruk, angina pectoris of hartfalen zal verminderen indien u deze samen neemt met ibuprofen. Controleer uw bloeddruk regelmatig. Raadpleeg uw arts.

Bespreek mogelijke interacties met geneesmiddelen en/of voedingssupplementen die u inneemt met uw arts. Alle mogelijke interacties staan beschreven in de bijsluiter.

 

 

Bewaren

Bewaren beneden 25°C. Bewaren in de oorspronkelijke verpakking.

Buiten het zicht en bereik van kinderen houden.

Gebruik dit geneesmiddel niet meer na de uiterste houdbaarheidsdatum. Die is te vinden op de doos en blisterverpakking na “EXP”. Daar staat een maand en een jaar. De laatste dag van die maand is de uiterste houdbaarheidsdatum.

Spoel geneesmiddelen niet door de gootsteen of de WC en gooi ze niet in de vuilsnisbak. Vraag uw apotheker wat u met geneesmiddelen moet doen die u niet meer gebruikt. Ze worden dan op een verantwoorde manier vernietigd en komen niet in het milieu terecht.

In beeld

Migraine


Ziekte van Bechterew


Algemeen

Dit geneesmiddel bevat ibuprofen.

Ibuprofen behoort tot de klasse van de zogenaamde NSAID’s (niet-steroïdale anti-inflammatoire middelen). Deze geneesmiddelen verminderen de effecten van enzymen die verantwoordelijk zijn voor pijn en ontsteking.

Uw arts/apotheker kan u dit geneesmiddel voorschrijven/aanraden voor de behandeling van pijn, koorts en/of ontstekingen, bijvoorbeeld bij:

  • hoofdpijn.
  • migraine.
  • tandpijn.
  • pijnlijke maandstonden.
  • pijn na de bevalling, na insnijding van de bilnaad bij bevalling.
  • Ontsteking na verwonding of na heelkundige ingreep.
  • ontsteking van de gewrichten, bijvoorbeeld artrose, reuma, ziekte van Bechterew.


Indien u na één week geen verbetering van de symptomen waarneemt, contacteer dan uw arts.
Het is ook belangrijk om tijdens de behandeling voldoende te drinken om uw hydratatie op peil te houden.

Bijwerking

Zoals elk geneesmiddel kan ook dit geneesmiddel bijwerkingen geven. Niet iedereen heeft last van bijwerkingen.
De bijwerkingen verdwijnen meestal snel na stoppen van het geneesmiddel. De behandeling moet meteen gestopt worden wanneer een gastro-intestinale bloeding of zweer zich voordoet. Let op met bloed in de stoelgang (zwarte stoelgang), maagpijn en/of misselijkheid. Raadpleeg een arts.

Mogelijke nevenwerkingen zijn:

  • ademhalingsmoeilijkheden,
  • te lage of te hoge bloeddruk, invloed op het hart en vochtophoping (oedeem).
  • maagpijn,
  • misselijkheid,
  • pijn in de bovenbuik,
  • maagzuur,
  • gestoorde spijsvertering,
  • diarree of constipatie,
  • braken,
  • opgezwollen gevoel,
  • winderigheid,
  • verminderde eetlust,
  • maagdarmzweer,
  • bloed in de stoelgang,
  • maagdarmbloedingen,
  • hoofdpijn,
  • slapeloosheid of slaperigheid,
  • duizeligheid, zenuwachtigheid of verwarring,
  • huidreacties,
  • droge ogen en mond,
  • neusverkoudheid,
  • tandvleesabces.

Bij sterke overgevoeligheidsreacties is onmiddellijke hulp van een arts noodzakelijk. Deze worden gekenmerkt door een opgezwollen gezicht, tong of strottenhoofd, kortademigheid, versnelde hartslag, verlaagde bloeddruk of ernstige shock.

Bij langdurig gebruik van hoge dosissen van dit geneesmiddel kan hoofdpijn ontstaan. Het is belangrijk dat u deze hoofdpijn dan niet probeert te behandelen met nog hogere dosissen. Contacteer uw arts wanneer u last heeft van hoofdpijn na inname van dit geneesmiddel.


Minder voorkomende bijwerkingen kan u terugvinden in de bijsluiter.

Heeft u last van bijwerkingen die niet op de bijsluiter vermeld staan, neem dan contact op met uw arts of apotheker. 

Onze beste tips

Folder

Samenstelling

De werkzame stof in dit middel is 200 mg ibuprofen per omhulde tablet. 

De andere stoffen in dit middel zijn:
natriumcroscarmellose
natriumlaurylsulfaat
natriumcitraat
stearinezuur
colloïdaal silicium (anhydrisch)
natriumcarmellose
talk
acaciagom
saccharose
titaandioxide (E171)
Macrogol 6000
drukinkt

 
Loading...